جمعه ۲۲ تير ۱۴۰۳
راه و مسکن

رکوردشکنی قیمت مسکن در تهران / خرید خانه رویا شد

رکوردشکنی قیمت مسکن در تهران / خرید خانه رویا شد
قیمت خانه‌های تهران اردیبهشت و خرداد امسال به ترتیب متری سه میلیون و ۱۲۰ و یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان بالا رفت و از مرز متری ۸۵ میلیون رد شد
  بزرگنمايي:

پایگاه خبری شاخص بازار: قیمت مسکن در تهران ظرف دو ماه گذشته که آمارهای بانک مرکزی از تحولات بازار پایتخت منتشر نمی‌شد، متری چهار میلیون و 200 هزار تومان افزایش پیدا کرد. حالا طبق آمارهای رسمی متوسط قیمت مسکن در تهران به بیش از متری 85 میلیون رسیده که بیش از هر زمان دیگری است.

افزایش قیمت مسکن در مناطق 22 گانه شهرداری تهران به یک شکل نیست و مثلا در منطقه 16 که بخشی از جنوب پایتخت است، با رشد قیمت تقریبا 15 درصدی روبرو می‌شیم. فرض گرفتن رقم متری 85 میلیون به عنوان متوسط قیمت مسکن تهران، ارزش یک خانه 100 متری را در کل شهر حدود هشت میلیارد و 591 میلیون نشان می‌دهد. در منطقه یک که گران‌ترین نقطه بازار مسکن پایتخت است، طبق آمارهای رسمی با دو برابر این ارقام سروکار داریم و کف قیمت مسکن در مناطق جنوبی تهران به حول‌وحوش متری 45 میلیون رسیده.

قیمت مسکن در دو ماه متری چهار میلیون و 200 افزایش پیدا کرد

قیمت مسکن در تهران براساس آخرین آمارهای رسمی که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، دقیقا به متری 85 میلیون و 910 هزار تومان رسید.
قیمت مسکن در تهران در آمارهای رسمی به شکل میانگین اعلام می‌شود و برگرفته از دل خریدوفروش‌های رسمی است. طبیعتا قیمت آپارتمان فول‌امکانات در مناطق گران شهر با خانه‌های سایر محله‌های پایتخت متفاوت است و بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن تهران را از برآیند سه هزار و 872 معامله‌ای که به شکل رسمی در سامانه املاک مستغلات ثبت شدند، استخراج کرده.

قیمت مسکن در تهران حالا به شکلی است که خرید آپارتمان 100 متری و دوخوابه در پایتخت، به شکل میانگین هشت میلیارد و 591 میلیون هزینه دارد. قیمت آپارتمان 80 متری در تهران، معادل شش میلیارد و 872 میلیون و 800 هزار تومان است و کسی که دنبال خرید خانه 50 متری و نقلی در تهران است، گزینه‌هایی را پیش‌رو دارد که متوسط قیمتشان به چهار میلیارد و 295 میلیون و 500 هزار تومان می‌رسد.

قیمت مسکن تهران فروردین امسال 81 میلیون و 630 هزار تومان اعلام شده بود و حالا در این مدت کمی بیش از پنج درصد به قیمت مسکن تهران اضافه شده. رشدی که در همه مناطق پایتخت سروشکل یکسانی نداشته است.

 

 

به نقل از فرارو


نظرات شما
آخرین اخبار