سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳
ورزشی

تاجیکستان برای اولین بار در صد تیم برتر جهان!

تاجیکستان برای اولین بار در صد تیم برتر جهان!
رنکینگ جدید فیفا با صعود تیمهای آسیایی همراه بوده است.
  بزرگنمايي:

پایگاه خبری شاخص بازار، به گزارش "ورزش سه"، در حالی که ایران به دلیل شکست مقابل قطر و ناکامی در صعود به فینال آسیا، شانس صدرنشینی در رنکینگ فیفا را از دست داد، این تیم قطر بود که برای اولین بار به جمع پنج تیم برتر قاره راه یافت و حالا بالاتر از عربستان، بهترین عملکرد را در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد.

نکته جالب اینکه عربستان همچنان در بین 50 تیم برتر جهان جایی ندارد و از آن سو، ایران و ژاپن تنها تیمهایی هستند که در میان بیست تیم برتر فیفا قرار گرفته‌اند. در بین تیمهای شاخص آسیایی، ژاپن، امارات، عمان و چین چهار تیمی هستند که نسبت به جایگاه قبلی تنزل داشته‌اند.

این در حالی است که عربستان، عراق، ازبکستان، اردن و عمان فهرست ده تیم برتر آسیا را تشکیل می‌دهند. جالب اینکه اردن 17 رتبه در رنکینگ جهانی صعود کرده و به جایگاه هفتادم رسیده است.

بیشترین سقوط متعلق به تیم چین است که بعد از حذف در مرحله گروهی 9 رتبه سثوط کرده و در جایگاه 88 قرار گرفته که رتبه عجیب و غریبی برای این تیم به حساب می‌آید.

نکته جالب این لیستف صعود جایگاه به رتبه 99 جهانی است که رتبه این تیم را برای اولین بار دو رقمی می‌کند. این تیم در صورت موفقیت در مرحله مقدماتی جام جهانی، شانس این را دارد تا بالاتر از سوریه و فلسطین قرار بگیرد.


نظرات شما
آخرین اخبار