سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
اجتماعی

بارش باران در برخی نقاط کشور

بارش باران در برخی نقاط کشور
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی نقاط کشور و افزایش نسبی دما در بعضی مناطق خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخض بازار به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: شنبه (20 اسفند) در خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، سمنان، یزد، شمال استان‌های کرمان و خراسان جنوبی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در ارتفاعات، بارش برف رخ می‌دهد و در دامنه‌های جنوبی البرز، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد انتظار می‌رود. 

وی افزود: یکشنبه (21 اسفند) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود و در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه در شهرهای مرزی وزش باد رخ می‌دهد. 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با گذر موج تراز میانی جو از جنوب کشور دوشنبه (22 اسفند) در خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، جنوب همدان، مرکزی، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال بوشهر و فارس همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی بارش رخ می‌دهد. 

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه (23 اسفند) در شمال فارس، کرمان  غرب یزد، اصفهان، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد بارش ادامه خواهد داشت و در دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.  

ضیاییان گفت: چهارشنبه (24 اسفند) در اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود و با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارندگی در کل نوار غربی کشور آغاز می‌شود. 

وی افزود: پنجشنبه (25 اسفند) گستره فعالیت این سامانه علاوه بر نوار غربی کشور دامنه‌های جنوبی البرز را فرا می‌گیرد و به‌تدریج مقدار بارندگی در جنوب غرب کاهش می‌یابد همچنین در این روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر ابرناکی و بارش باران در سواحل شمالی پیش‌بینی می‌شود. 

به گفته ضیاییان طی روزهای شنبه و یکشنبه سواحل شمالی و شمال غرب و یکشنبه و دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( 21 اسفند ) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد ملایم و از بعد از ظهر افزایش ابر و در شب غبار رقیق با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد و روز  دوشنبه ( 22 اسفند ) نیمه‌ابری تا ابری و در بعضی ساعت‌ها غبار محلی و در شب وزش باد ملایم با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (20 و 21 اسفند) بندرعباس با دمای 31 و 33 درجه سانتیگراد گرمترین و امروز زنجان و شهر کرد با دمای 1- درجه سانتیگراد و فردا شهرکرد با دمای 3- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.


نظرات شما
آخرین اخبار