جمعه ۲۲ تير ۱۴۰۳
تولید و تجارت

مشکلات کارخانه گندله‌سازی بافق برطرف شد

مشکلات کارخانه گندله‌سازی بافق برطرف شد
ارتباط و پیوند تنگاتنگ دانشگاه با شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، زمینه رفع برخی از مشکلات کارخانه گندله‌سازی بافق را فراهم کرد.
  بزرگنمايي:

پایگاه خبری شاخص بازار: سعید حسنی، عضو هئیت علمی دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد در خصوص گزارش نهایی طرح پژوهشی با عنوان بررسی علل انسداد و اکسیداسیون داغ در پلیت‌های کارخانه گندله‌سازی که به همت واحد تحقیق و توسعه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران برگزار شد، بیان کرد: در جهت رفع این مشکل با همکاری که با شرکت سنگ آهن مرکزی ایران داشتیم، سعی بر آن شد که این طرح در چند مرحله از جمله بحث، منشا شکل‌گیری رسوبات، مکانیزم شکل‌گیری رسوبات و ارائه راه‌حل مناسب برای برطرف کردن مشکل در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه به غیر از بحث انسداد و گرفتگی گریت پلیت‌ها، پدیده‌های دیگری به موازات آن از جمله حساسیت مرزدانه و خوردگی‌ها با مکانیزم خاص فعال وجود داشت، افزود: با بررسی تخصصی که صورت گرفت و همچنین تجربیات شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، راهکارهایی ارائه شد که برخی از این راهکارها اجرا و بخش زیادی از چالش‌ها را برطرف کرد.

در ادامه دهقان، مدیر کارخانه گندله‌سازی سه چاهون بافق در خصوص رفع گرفتگی و انسداد گریت پلیت‌ها که یکی از مشکلات این کارخانه است، اظهار داشت: برای رفع این مشکل با ارتباطی که با دانشگاه یزد برقرار شد، موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این طرح پژوهشی با همکاری اساتید دانشگاه یزد و همکاران کارخانه گندله‌سازی سه چاهون بافق و ارائه راهکارهای مناسب تا حدود زیادی مرتفع شد، تصریح کرد: خوشبختانه پس از اجرای طرح، میزان خرابی گریت پلیت‌ها و نیز هزینه نگهداری و تعمیرات آن به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت. امیدواریم با ارتباط‌های بیشتر بین صنعت و دانشگاه، بتوانیم مشکلات دیگر‌ در مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران را مرتفع کنیم و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری شده است، به اهداف خوبی دست یابیم.

 

گزارش معدن نیوز


نظرات شما
آخرین اخبار