شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
بانک و بیمه

بر اساس امتیازهای اعلامی ۱۸ امین جشنواره شهید رجایی؛

سازمان تأمین‌اجتماعی در میان سازمان‌های شاخص در تبیین دستاوردها و اطلاع‌رسانی

سازمان تأمین‌اجتماعی در میان سازمان‌های شاخص در تبیین دستاوردها و اطلاع‌رسانی
سازمان تأمین‌اجتماعی در هجدهمین جشنواره شهید رجایی در بخش موضوعی و در زمینه تبیین دستاوردها و اطلاع‌رسانی، در بین ۱۰۷ دستگاه ملی که امتیازهای آنها در سامانه "دولت‌سنج" اعلام شده است، با کسب نمره کامل در کنار دستگاه‌های برتر کشور در این زمینه قرار گرفت.
  بزرگنمايي:


به‌گزارش شاخص بازار به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی در جشنواره شهید رجایی، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل زیر نظر ریاست جمهوری و سایر نهادهای حوزه قوه مجریه و چند دستگاه از قوه قضاییه در دو بخش اصلی و موضوعی مورد ارزیابی قرار گرفتند. بخش‌های موضوعی این جشنواره شامل مواردی نظیر "بهره‌وری و مردمی‌سازی دولت"، "تبیین دستاوردهای دولت و اقناع افکار عمومی"، "تسهیل و ایجاد اشتغال"، "اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و اقامه نماز" و دانشگاه و استاندار برتر هستند.

براساس نتایج ارائه شده در وبگاه "دولت‌سنج" dolatsanj.aro.gov.ir  که سامانه رسمی اعلام نتایج این ارزیابی است، در این دوره از جشنواره شهید رجایی در بخش موضوعی تبیین دستاوردها و اطلاع‌رسانی که به ارزیابی برنامه‌های ارتباطی، اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای دستگاه‌ها اختصاص دارد، سازمان تأمین‌اجتماعی در میان 107 دستگاهی که امتیازهای نهایی آنها در این وبگاه اعلام شده، به‌همراه ستاد وزارت نفت، ستاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز و سازمان غذا و دارو موفق به کسب نمره کامل این شاخص شده است.
در هجدهمین جشنواره شهید رجایی، معیار "اطلاع‌رسانی و تبیین" مشتمل بر زیرشاخص‌های میزان ارتباط با رسانه‌ها، میزان حضور در رسانه‌های نوین، میزان روشنگری نسبت به انتقادات، شایعات، شبهات و ابهامات، میزان تعاملات و ارتباطات تبیینی مسئولان، میزان تولید انواع محتواهای رسانه‌ای از برنامه‌ها، فعالیت‌ها و دستاوردها و میزان استقرار روابط‌عمومی الکترونیک بوده است.
جشنواره شهید رجایی هر ساله توسط سازمان اداری و استخدامی کشور با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ مدیریت و بهبود عملکرد در دستگاه‌های اجرایی، ایجاد رقابت سالم و پویایی بین دستگاه‌های اجرایی، تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به مردم و ایجاد انگیزه برای مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی از طریق معرفی دستگاه‌های برتر در سطوح مختلف برگزار می‌شود.
ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی با در نظر گرفتن مفاد فصل 11 قانون مدیریت خدمات کشوری و آیین‌نامه اجرایی مواد 81  و 82 قانون مدیریت خدمات کشوری، در قالب کمیته‌های تخصصی که در دبیرخانه ستاد مرکزی جشنواره شهیدرجایی تشکیل می‌شود انجام شده و گزارش نهایی برای انتخاب برگزیدگان به ستاد مرکزی جشنواره شهیدرجایی ارائه می‌شود.
براساس اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، در هجدهمین دوره از جشنواره شهید رجایی 25 دستگاه اصلی و سازمان مستقل، 109 شرکت تابعه، 1872 واحد استانی و 3 دستگاه قوه قضائیه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

دستاوردهای ارتباطی و اطلاع‌رسانی تأمین‌اجتماعی در دولت مردمی سیزدهم