شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
انرژی

مصرف برق صنایع فولادی، و سایر فلزات ۵ تا ۷ درصد افزایش یافت

مصرف برق صنایع فولادی، و سایر فلزات ۵ تا ۷ درصد افزایش یافت
مصرف برق صنایع فولادی در سه ماه نخست سال ۷. ۵ درصد، صنعت سیمان ۲. ۶‌ درصد و سایر فلزات از جمله مس، آلومینیوم و روی ۲. ۷‌ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از دنیای معدن، برق تحویلی به مشترکان صنعتی از ابتدای دوره مدیریت مصرف برق 17درصد افزایش یافته در این میان صنایع فولادی با رشد 3. 24‌ درصدی نسبت به سال گذشته در صدر جدول جای گرفتند.یکی از اهداف تامین برق در تابستان با وجود ناترازی تولید و مصرف برق، تامین انرژی بیشتر برای صنایع به منظور تحقق شعار سال‌ است.

بر اساس این گزارش، میزان مصرف برق از ابتدای سال‌ تاکنون در همه شرکت های صنعتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8. 5‌ درصد رشد داشت. میزان مصرف برق صنایع فولادی در این مدت 7. 5 درصد، صنعت سیمان 2. 6‌ درصد و سایر فلزات از جمله مس، آلومینیوم و روی 2. 7‌ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته که بیانگر رشد تولید است.

همچنین میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی در فصل بهار از مرز 80 میلیون مگاوات ساعت عبور کرد. این در حالی است که بیش از 81‌درصد ظرفیت نیروگاهی در اختیار شرکت های تولید برق حرارتی است. از این میزان تولید بیش از 55‌ درصد مربوط به سیکل ترکیبی است که میزان تولید انرژی آنها با افزایش 4درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از 44 میلیون مگاوات ساعت رسید. سهم هر کدام از بخش های گازی و بخار در تولید برق 18میلیون مگاوات ساعت بود.

تولید موتور و توربین‌‌‌های برق غیر از موتورهای وسایل نقلیه‌‌‌ در سال گذشته نسبت به سال 1400 با رشد 5. 29 درصدی مواجه شد. آمار رشد تولید توربین‌‌‌ های تولید برق نشان می دهد در سه‌ ماه نخست سال 1٤01 نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان رشد تولید 9. 39‌ درصد بود.


نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار