يکشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۲
راه و مسکن

استان‌های شلوغ و پرمسافر اعلام شد

استان‌های شلوغ و پرمسافر اعلام شد
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر، استان‌ها و شهرهای پرمسافر در هفته نخست، تعطیلات نوروز را اعلام کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، مصطفی فاطمی در نشست خبری ستاد هماهنگی خدمات سفر که چهارشنبه 24 اسفندماه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شد، با اشاره به ثبت بیش از 50 میلیون نفر شب اقامت در نوروز گذشته، اسامی استان‌ها و شهرهایی که ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی آن‌ها در هفته نخست تعطیلات نوروز 1402 به مرز تکمیل رسیده است را به منظور برنامه‌ریزی بهتر در نوروز اعلام کرد و گفت: هرمزگان، فارس، مازندارن، گیلان، اصفهان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و قم استان‌هایی هستند که تا 90 درصد ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی آن‌ها تکمیل شده است.

به گفته او، استان‌های خراسان رضوی، مرکزی، سمنان، کرمانشاه، اردبیل و خراسان شمالی نیز با تکمیل 80 درصد ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی‌شان به فهرست مقاصد پرمسافر پیوسته‌اند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: در استان‌های آذربایجان شرقی، گلستان، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، خراسان جنوبی و ایلام نیز 60 درصد ظرفیت اقامتگاه‌ها تکمیل شده است.

فاطمی، دسته چهارم استان‌های پرمسافر را که کمتر از 60 درصد ظرفیت اقامتگاه‌های آن‌ها در هفته نخست نوروز تکمیل شده، همدان، کردستان، زنجان و آذربایجان غربی اعلام کرد.

مدیرکل گردشگری داخلی با بیان این‌که شهرهای جایگزین برای مقاصد پرمسافر اعلام خواهد شد، گفت: مسافرانی که هنوز برای سفر برنامه‌ریزی نکردند با توجه به وضعیت هر استان می‌توانند برای سفر به مقاصدی که کمتر مسافر داردند برنامه‌ریزی کنند.


نظرات شما
آگهی ها
بنر شاخص بازار 1
قالی شویی پایدار
بنر شاخص بازار 2
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار