شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
انرژی

سدهای تهران چقدر آب دارند؟

سدهای تهران چقدر آب دارند؟
براساس آخرین آمار اعلام شده از مخازن سدهای پنج‌گانه استان تهران تا ۳۱ تیرماه حجم مخازن این سدها ۳۱ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، کاهش بارندگی‌ها در پایتخت و تغییر اقلیم موجب شده تا سدهای تهران تشنه‌تر از سال گذشته باشند. طبق آمار وضعیت مخازن سدهای پنج‌گانه تهران به جز یک سد کاهشی است.

در حال حاضر سد امیرکبیر 154 میلیون مترمکعب آب دارد که نسبت به سال قبل که 125 میلیون مترمکعب آب داشت 28 درصد رشد داشته است، اما وضعیت در سد لار و ماملو اینگونه نیست. در سد لار حجم کل مخزن 66 میلیون مترمکعب است که نسبت به سال قبل که 87 میلیون مترمکعب آب داشته 21 میلیون مترمکعب منفی است و نسبت به وضعیت نرمال که می‌بایست 185 میلیون مترمکعب در این سد آب داشته باشد 119 میلیون مترمکعب کمتر است.

در سد ماملو نیز اکنون 46 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد وجود دارد که نسبت به سال قبل که عددی معادل 58 میلیون مترمکعب بوده شاهد کاهش 12 میلیون مترمکعبی آب هستیم. براساس آمار اعلام شده حجم مخزن نرمال این سد 159 میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به این عدد نیز 113 میلیون مترمکعب کاهش را مشاهده می‌کنیم

همچنین وضعیت مخزن سد لتیان بیانگر کاهشی 13 میلیون مترمکعبی منابع آبی در این سد است در حال حاضر سد لتیان 42 میلیون مترمکعب آب دارد که این عدد در سال قبل 55 میلیون مترمکعب بوده است.


سد طالقان نیز 239 میلیون مترمکعب آب دارد که نسبت به سال قبل که عددی معادل 252 میلیون مترمکعب بوده 13 میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

در حال حاضر سدهای پنج‌گانه استان تهران 547 میلیون مترمکعب آب دارد که نسبت به سال قبل که عددی معادل 578 میلیون مترمکعب بود 31 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

حجم مخزن نرمال سدهای پنج‌گانه تهران تا انتهای تیرماه می‌بایست 915 میلیون مترمکعب باشد که مقایسه حجم مخزن سال جاری با سال نرمال نیز بیانگر کاهش 368 میلیون مترمکعبی مخازن سدهای تهران است.


نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار