سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
اجتماعی

بارش باران در نقاط مختلف کشور

بارش باران در نقاط مختلف کشور
رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح وضعیت جوی کشور طی پنج روز آینده از ورود سامانه بارشی به کشور و بارش باران در نقاط مختلف خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان درباره وضعیت جوی کشور طی چند روز آینده اظهار کرد: چهارشنبه (20 اردیبهشت) در مناطقی از نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، مناطقی از مرکز، شرق و شمال شرق همچنین در سواحل دریای خزر ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در دامنه‌های جنوبی البرز و نوار شرقی کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید و خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خاطرنشان کرد که پنج‌شنبه (21 اردیبهشت) ابرناکی و بارش نیمه غربی کاهش می‌یابد و فقط در ارتفاعات البرز شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود همچنین بعدازظهر در شمال اردبیل و آذربایجان شرقی افزایش ابر، وزش باد و بارش باران رخ می‌دهد.

ضیائیان  ادامه داد: جمعه (22 اردیبهشت) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و  مازندران رگبار پراکنده زخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: شنبه (23 اردیبهشت) علاوه بر این مناطق در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

ضیائیان خاطرنشان کرد: یک‌شنبه (24 اردیبهشت) همراه با ورود سامانه بارشی به نوار شمالی کشور در مناطقی از شمال غرب کشور، سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه در نوار شمالی کشور به جز شمال شرق روند افزایش نسبی دما و طی روزهای شنبه و یک‌شنبه کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود این در حالیست که در شمال شرق کشور طی روزهای جمعه و شنبه روند افزایش دما و یک‌شنبه روند نسبی کاهش دما انتظار می‌رود.

ضیائیان تاکید کرد که امروز سواحل شرقی دریای خزر و شرق خلیج فارس مواج هستند.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (21 اردیبهشت) قسمتی ابری، در بعضی ساعات وزش باد از بعدازظهر افزایش ابر و در شب افزایش باد با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد و در روز جمعه (22 اردیبهشت) قسمتی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد از بعدازظهر کاهش ابر و در اواخر وقت افزایش باد با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان همچنین اعلام کرد که طی امروز و فردا (20 و 21 اردیبهشت) اردبیل و کرمانشاه با دمای 5 درجه سانتیگراد سردترین و اهواز با دمای 40 و 41 درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان کشور هستند.


نظرات شما
آخرین اخبار