چهارشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۲
بانک و بیمه

یک مورد عجیب روی اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی + عکس

یک مورد عجیب روی اسکناس جدید ۲۰۰ هزار تومانی + عکس
اسکناس ۲۰۰ هزارتومانی در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسیده باشد، در زمان چاپ ارزشی برابر با ۲۱۴ دلار داشته و حالا که روانه بازار شده ارزشش حدود ۴ دلار است.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از اقتصاد آنلاین، در نسخه ای که به عنوان نمونه روی وبسایت بانک مرکزی قرار گرفته، امضای محمود بهمنی رئیس کل اسبق بانک مرکزی به چشم میخورد و خبری از امضای وزیر وقت اقتصاد نیز روی آن نیست . بهمنی از سال 1387 تا 1392 رئیس کل بانک مرکزی بود.   در عکس های دیگری که خبرگزاری ها منتشر کرده اند نیز امضای طهماسب مظاهری روی این اسکناس ها موجود است. مظاهری نیز در دولت احمدی نژاد مدت زمان کوتاهی از سال 86 تا 87  به عنوان رئیس کل بانک مرکزی فعالیت می کرد.  

یک مورد عجیب روی اسکناس جدید 200 هزارتومانی + عکس

طراحی این اسکناس ها نیز به گونه ای است که برخلاف ایران چک های جدید، صفرهای آن به صورت کمرنگ در نیامده. ضمن اینکه وبسایت بانک مرکزی نیز درباره زمان چاپ آن سکوت کرده و مشخص نیست که این اسکناس ها در چه سالی تولید شده و چرا تا به حال از دسترس خارج بوده و هدف از توزیع آن در آستانه سال 1402 چیست؟

یک مورد عجیب روی اسکناس جدید 200 هزارتومانی + عکس

اما نکته جالب تر اینکه اگر این اسکناس 200 هزارتومانی  در سال 1386 به چاپ رسیده باشد، در زمان چاپ ارزشی برابر با 214 دلار داشته و حالا که روانه بازار شده ارزشش حدود 4 دلار است! به عبارت دیگر در طول مدتی که این اسکناس در انبار بانک مرکزی بوده 54 برابر ارزش خود را از دست داده است.


نظرات شما
آگهی ها
بنر شاخص بازار 1
قالی شویی پایدار
بنر شاخص بازار 2
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار