سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳
بورس

آغاز رشد بورس بعد از انتخابات/ بازار در محدوده‌های ارزنده قرار دارد؟

آغاز رشد بورس بعد از انتخابات/ بازار در محدوده‌های ارزنده قرار دارد؟
یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه بازار در محدوده های ارزنده قرار دارد، گفت: به نظر می رسد که رشد بورس بعد از انتخابات آغاز خواهد شد و به نظر می رسد که صنایع خودرویی، صنایع پراقبال بورسی باشند.
  بزرگنمايي:

 پایگاه خبری شاخص بازار: رجا ابوطالبی: رحمان رحیمی، کارشناس بازار سرمایه در خصوص محدوده دامنه نوسان گفت: محدود کردن دامنه نوسان بر عکس تصور، سبب بروز هیجانات بیشتری نیز می‌شود تا تخلیه هیجانات؛ بنابراین همانطور که مشاهده شد، در روزهای گذشته اکثر نمادها قفل صف فروش 2 درصدی بودند؛ حالتی که خود باعث ایجاد فشار روانی منفی بر بازار سرمایه می‌شود و طبیعتا یک منفی 7 درصد، تاثیر کمتری از سه منفی 2 درصدی دارد.

وی افزود: از سوی دیگر اصلا شاید در دامنه نوسان عادی همچین صف‌هایی شکل نگیرد؛ چرا که بازار در محدوده‌های ارزنده‎ای قرار دارد و همچنین گذشته بازار موید غلط بودن این تصمیم است. به عنوان مثال بعد از شهادت سردار سلیمانی نیز مشاهده کردیم که این محدود کردن دامنه، هیچ کمکی به بازار سرمایه نکرد.

رحیمی در خصوص صندوق‌های درآمد ثابت نیز توضیح داد و گفت: نامه بانک مرکزی به بانک‌ها و به دنبال آن دستور سازمان بورس به صندوق‌های درآمد ثابت در خصوص ممنوعیت استفاده از 16 واژه مشخص، سیگنال فوق‌العاده‌ای برای بازار به حساب می‌آید؛ به این معنا که نرخ سود بدون ریسک عامل اصلی تمام اتفاقات منفی برای بازار سرمایه بوده و پر واضح است که مدیریت و کاهش آن می‌تواند نیرو محرکه بورس تهران به حساب بیاید.

وی در خصوص آینده بازار و صنایع پراقبال نیز خاطرنشان کرد: واقعیت این است که انتخابات، وزن پر رنگی در آینده بازار ندارد و اینکه بورس را به قبل و بعد از آن تقسیم کنیم؛ اساسا اشتباه است؛ اما با توجه به بمباران خبری که البته برخی از آن‌ها نیز کاملا عملیاتی شده، انتظار می‌رود در ماه آینده شاخص کل چند درصدی را رشد کند.

رحیمی ادامه داد: واضح است که این رشد شامل حال تمام نمادها و صنایع نمی‌شود؛ اما به عقیده من صنعت پراقبال خودرو خواهد بود.


نظرات شما
آخرین اخبار