سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳
مجلس

واکنش تهران به حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به یمن

واکنش تهران به حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به یمن
سخنگوی وزارت امور خارجه حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به مناطقی در شهرهای صنعا و الحدیده یمن را که به شهادت و زخمی شدن دهها نفر منجر شد، شدیدا محکوم کرد.
  بزرگنمايي:

پایگاه خبری شاخص بازار: به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی ظهر امروز جمعه در یک موضع گیری رسانه‌ای در این ارتباط اظهار کرد: حمله متجاوزانه آمریکا و انگلیس به یمن و هدف قرار دادن شهروندان و غیرنظامیان، همزمان با تداوم حمایت نامحدود این دو کشور از استمرار جنایات جنگی و نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و نیز منطقه رفح، با هدف گسترش ناامنی در منطقه و ممانعت از حمایت شرافتمندانه مردم و دولت نجات ملی یمن از ملت مظلوم فلسطین صورت می‌گیرد.

وی تداوم نقض حاکمیت و تمامیت سرزمینی یمن و حمله به شهروندان این کشور را مصداق روشن نقض قوانین و مقررات بین‌المللی و نیز نقض حقوق بشر دانست و گفت: دولتهای متجاوز آمریکا و انگلیس مسئول پیامدهای این جنایات علیه مردم یمن هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از جامعه جهانی و مجامع بین‌المللی و نیز کشورهای اسلامی خواست تا به وظایف قانونی و انسانی خود نسبت به حمایت از مردم مظلوم یمن و مخالفت با اقدامات تحریک‌آمیز و ماجراجویانه آمریکا و انگلیس در منطقه عمل نمایند.

براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، کنعانی در پایان شهادت جمعی از شهروندان یمنی در نتیجه این حملات ناجوانمردانه را به دولت نجات ملی و ملت یمن خاصه خانواده‌های شهدا تسلیت گفت و برای مجروحان سلامتی و شفای عاجل مسئلت کرد.


نظرات شما
آخرین اخبار