شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
طلا و ارز

جهش طلای جهانی با کاهش ارزش دلار و خرید امن

جهش طلای جهانی با کاهش ارزش دلار و خرید امن
قیمت طلای جهانی در آستانه توقف احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو افزایش یافت.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از دنیای معدن، قیمت طلا امروز، دوشنبه افزایش یافت؛ زیرا سرمایه‌گذاران در نشست این هفته فدرال رزرو با تمرکز بر چشم‌انداز نرخ بانک مرکزی ایالات‌متحده، در توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو قیمت‌گذاری کردند.

هر اونس طلا تا ساعت 7 و 10 دقیقه صبح به وقت شرقی با 4.1 درصد افزایش به 1928 دلار و 20 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.21 درصد افزایش به 1929 دلار و 20 سنت رسید. سهام آسیایی کاهش یافت و طلا را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر کرد.

طلا در حال انجام برخی حرکت‌های صعودی برای شروع هفته در خریدهای امن بود، در حالی که تقویم اقتصادی ریسک‌های احتمالی را نشان می‌دهد.

تیم واترر، تحلیلگر ارشد بازار KCM گفت: رشد سریع‌تر، تورم پایین‌تر و بازار کار زمینه را برای مجموعه‌ای از پیش‌بینی‌های به‌روز شده مقامات فدرال رزرو در این هفته فراهم کرده است که احتمالاً منعکس‌کننده اطمیمنان رو به رشد آنها به چشم‌انداز اقتصادی است. با این حال، آنها احتمالاً یک افزایش نرخ دیگر را دارند. طلا که بازدهی ندارد، تمایل به آن با افزایش نرخ بهره در میان سرمایه‌گذاران از بین می‌رود.

قیمت طلای چین در هفته گذشته به بالاترین حد خود رسید و افزایش یک ماهه را افزایش داد؛ زیرا مصرف‌کنندگان دارایی امن را برای جبران کاهش ارزش یوان به دست می‌آورند.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.8 درصد افزایش به 23.19 دلار رسید، پلاتین 0.4 درصد افزایش یافت و به 928 دلار و 66 سنت رسید و پالادیوم ثابت در 1248 دلار و 50 سنت بود.


نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار