شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
خودرو

پاسخ به برخی از ابهامات در تغییر اولویت خودرویی

پاسخ به برخی از ابهامات در تغییر اولویت خودرویی
فردا تغییر اولویت خودروها در سامانه یکپارچه به پایان می‌رسد، اما همچنان برخی سوال‌ها برای مشتریان وجود دارد که قصد داریم در این گزارش به برخی از آن‌ها پاسخ دهیم.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، از سه‌شنبه هفته گذشته (پنجم اردیبهشت ماه) مشتریانی که نوبت تخصیص و تحویل خودروهایشان به سال بعد افتاده بود، می‌توانستند برای تغییر اولویت خودرویی خود اقدام کنند و پنج اولویت از خودروهای کم‌تقاضاتر که امکان تحویل در سال 1402 خواهند داشت را انتخاب کنند. 

با توجه به مهلت پنج روزه در نظر گرفته شده، این مهلت تا امروز (شنبه 9 اردیبهشت ماه) به پایان می‌رسید، اما سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که یک روز دیگر این زمان تمدید شده و تا فردا متقاضیان می‌توانند نوع خودرو خود را تغییر دهند.

برخی از مشتریان همچنان در این رابطه دچار مشکل و چالش هستند و سوالاتی را مطرح می‌کنند، بر این اساس قصد داریم برای اطمینان خاطر مشتریان به تعدادی از سوالات پرتکرار پاسخ دهیم.

- یکی از پرتکرارترین سوالات مشتریان این بود که در مرحله و شرایطی که اولویت خودرو مورد نظر خود را تغییر داده‌ایم، چنانچه 100 میلیون تومانی حساب وکالتی را برداشت کرده‌ باشیم، مشکلی پیش خواهد آمد یا نه؟

در این رابطه سخنگوی وزارت صمت تاکید کرد که همه مشتریان با حفظ اولویت دریافت خودرو و با خیال راحت می‌توانند وجه بلوکه شده خود را برداشت کنند و مشکلی از این حیث پیش نخواهد آمد. 

- اگر اولویت خود را تغییر ندهیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چنانچه متقاضیان هیچ اولویتی را انتخاب نکنند، همچنان همان انتخاب اولویت سال 1403 برای آن‌ها ملاک خواهد بود و بر اساس آن خودروی خود را در سال آینده دریافت خواهند کرد.

- اگر پنج اولویت انتخاب نکنیم و تعداد اولویت کمتری را ثبت کنیم، مشکلی پیش خواهد آمد؟ آیا بایستی حتما پنج اولویت داشته باشیم؟

پاسخ این سوال خیر است. متقاضیان می‌توانند حتی یک الویت داشته باشند که بر اساس میزان تقاضا برای آن اولویت تعیین شده، نوبت‌دهی صورت خواهد گرفت.

- پس از اتمام مهلت تغییر اولویت چه باید کرد؟

پس از آنکه همه افراد نوع خوروی خود را تغییر دادند، چند روزی سایت سامانه بسته خواهد شد تا بر اساس اولویت اول افراد، پالایش صورت گیرد و در نهایت ترتیب (اولویت) دریافت خودرو در سال 1402 مشخص می‌شود.


نظرات شما
آخرین اخبار