سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳
فناوری

احداث بزرگترین آزمایشگاه کاتالیست و عناصر نادر خاکی کشور

احداث بزرگترین آزمایشگاه کاتالیست و عناصر نادر خاکی کشور
روز دوشنبه ۴ دی‌ماه، دکتر فخاری استاندار تهران به همراه جمعی از مسئولین استان و شهرستان ورامین از شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های تولیدی و پیشرفت طرح‌های توسعه این شرکت دانش‌بنیان قرار گرفت.
  بزرگنمايي:

پایگاه خبری شاخص بازار،به گزارش دنیای معدن از روابط‌عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، مدیرعامل شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان در این برنامه، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های در دست اقدام، به روند سریع رشد و توسعه این مجموعه اشاره کرد و گفت: خطوط تولید نسل جدید کاتالیست‌های صنایع فولاد و خط تولید نیترات نیکل با ظرفیت تولید سالانه بالغ بر 3500 تن به بهره برداری رسیده است.

محمدحسین مولوی زاده افزود: طرح های تولید 13 نوع کاتالیست مورد نیاز صنایع پتروشیمی، سالن پخت و خردایش و پروژه احداث بزرگترین آزمایشگاه کاتالیست و عناصر خاکی در حال انجام است و به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی درباره حمایت‌های شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از این شرکت دانش‌بنیان گفت: در طی سه سال گذشته با حمایت‌های هلدینگ «ومعادن» افزایش سرمایه شرکت 10 برابر بیشتر شده است و به واسطه این سرمایه‌گذاری ما توانستیم اشتغال‌زایی حدود 500 درصدی را در مجموعه اضافه کنیم و طی دو سال آینده همین حجم به اشتغال‌زایی ما اضافه می‌شود. در بخش تولید هم حدود 600 درصد نسبت به سه سال گذشته افزایش تولید داشتیم که طی دو سال آینده تولید ما در سند چشم‌انداز کشور دو برابر خواهد شد.

دکتر فخاری استاندار تهران نیز ضمن ارزیابی مثبت روند کار و تشکر از اقدامات صورت گرفته در این مجموعه، حمایت همه‌جانبه خود و سایر دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان را در راستای تحقق اهداف و ارتقاء جایگاه این شرکت در حوزه صنعت و تولید ملی اعلام نمود.

در بازدید روز دوشنبه شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان، مدیرکل اداره صمت استان تهران، فرماندار شهرستان ورامین، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران و جمعی دیگر از مسئولین استان تهران و شهرستان ورامین، استاندار تهران را همراهی می‌کردند.


نظرات شما
آخرین اخبار