شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
بورس

چراغ همیشه سبز بورس در هفته گذشته

چراغ همیشه سبز بورس در هفته گذشته
در هفته‌ای که گذشت، بازار سرمایه روند صعودی را کاملا برخلاف هفته‌های گذشته داشت و شاخص از حدود یک میلیون و ۹۴۶ هزار واحد به دو میلیون و ۱۰۴ واحد رسید.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، بورس هفته جاری را با روند صعودی سپری کرد و در تمام روزهای گذشته شاخص بورس و فرابورس روند مثبتی را تجربه کرد.

شنبه هفته جاری (چهارم شهریور ماه) شاخص با رشد 46 هزار و 517 واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی یک میلیون و 993 هزار واحد ایستاد. روز دوم این هفته هم روند افزایشی شدت بیشتری داشت و شاخص بورس حدود 58 هزار واحد افزایش یافت و شاخص بورس از دو میلیون واحد هم عبور کرد.

دوشنبه هفته جاری این روند تکرار شد، چرا که شاخص کل در بازار سرمایه حدود 32 هزار واحد افزایش داشت و رقم دو میلیون و 84 هزار واحد را به ثبت رساند.

در روز بعد نیز با ادامه روند صعودی، این شاخص با بیش از 10 هزار واحد کاهش، روی دو میلیون و 95 هزار واحد ایستاد و نهایتا در آخرین روز کاری بورس در هفته جاری (چهارشنبه) شاخص بورس با 9771 واحد افزایش به دو میلیون و 104 هزار واحد رسید.

فرابورس نیز همین روند را تجربه کرد و در روز نخست هفته جاری 573 واحد کاهش داشت و رقم 25 هزار و 541 واحد را ثبت کرد. نهایتا تا پایان هفته 855 واحد کاهش دیگر را هم تجربه کرد و روی 26 هزار و 396 واحد ایستاد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، سرمایه‌گذاری‌غدیر، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا  و غیره بیشترین تکرار را در میان نمادهای شاخص داشتند که همواره روند مثبتی را تجربه کردند و بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس گذاشتند.

پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، فولاد هرمزگان جنوب، پلیمر آریا ساسول، ایران خودرو دیزل، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان و غیره نیز بیشترین تاثیر را روی شاخص فرابورس در هفته جاری گذاشتند.


نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار