شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
اجتماعی

وزش باد و رگبار باران در برخی استان‌ها/ کاهش نسبی دمای استان‌های ساحلی خزر

وزش باد و رگبار باران در برخی استان‌ها/ کاهش نسبی دمای استان‌های ساحلی خزر
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پیش‌بینی رعدوبرق، گاهی رگبار و وزش باد در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های مازندران، غرب سمنان، تهران و البرز و همچنین ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان طی ۲ روز آینده خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان ضمن تشریح وضعیت جوی استان‌های کشور طی پنج روز آینده، اظهار کرد: طی 2 روز آینده در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های مازندران، غرب سمنان، تهران و البرز و همچنین ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. یکشنبه (12 شهریور) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، مناطقی از اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات زاگرس مرکزی و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (13 و 14 شهریور) در ارتفاعات البرز مرکزی، ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: همچنین در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه در ارتفاعات هرمزگان و جنوب شرق فارس، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد دور از انتظار نیست.

به گفته ضیائیان، طی پنج روز آینده در بخش‌هایی از مرکز و نوار شرقی کشور در بعضی ساعات روز افزایش سرعت باد در نواحی مستعد خیزش گردوخاک و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در شرق کشور (بویژه منطقه زابل) وزش باد شدید، همراه با طوفان گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه یکشنبه در اردبیل و استان‌های ساحلی خزر کاهش نسبی دما رخ خواهد داد، اعلام کرد امروز و فردا خلیج فارس و یکشنبه دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در خصوص وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (11 شهریور) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 35 درجه سانتی‌گراد و در روز یکشنبه (12 شهریور) کمی ابری تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر و اواخر وقت افزایش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (10 و 11 شهریور) اهواز با دمای 44 و 46 درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای 6 و 7 درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین مرکز استان کشور است. 


نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار