شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
طلا و ارز

طلای جهانی به قله نزدیک شد

طلای جهانی به قله نزدیک شد
قیمت طلا امروز(چهارشنبه) نزدیک به بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته در نوسان بود زیرا سرمایه‌گذاران در واکنش به نتایج ضعیف اقتصادی، شروط افزایش بیشتر نرخ بهره در ایالات‌متحده را متوقف کردند و داده‌های بیشتری در این هفته برای تجزیه ‌و تحلیل چشم انداز مورد بررسی قرار گرفت.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از دنیای معدن، بهای هر اونس طلا تا ساعت 8 صبح به وقت شرقی با 1.4 درصد کاهش به 1935 دلار و 80 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.07 درصد کاهش به 1936 دلار و 80 سنت رسید.

بازدهی خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین حد سه هفته اخیر سقوط کرد و دلار در روز سه‌شنبه تضعیف شد زیرا داده‌ها نشان داد فرصت‌های شغلی در ماه جولای به پایین‌ترین سطح حدود دو تا 2.5 سال گذشته رسیده است، در حالی که اعتماد مصرف‌کننده بیش از حد انتظار در اگوست کاهش یافت. نرخ‌های پایین تر تقاضا برای طلای بدون بهره را افزایش می‌دهد.

نظرسنجی نشان داد که اعتماد مصرف‌کننده در ایالات متحده پس از دو افزایش ماهانه متوالی در بحبوحه نگرانی‌ها درباره تورم، بیش از حد انتظار کاهش یافت. سرمایه‌گذاران اکنون منتظر شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی در روز پنجشنبه و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه هستند.

اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز سه‌شنبه 0.3 درصد افزایش یافت و به 889.23 تن رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد که طلا ممکن است تا 1948 دلار در هر اونس افزایش یابد زیرا مقاومت آن را در 1936 دلار کاهش داده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.2 درصد کاهش به 24.68 دلار رسید اما نزدیک به بالاترین سطح یک ماهه خود در نوسان بود. پلاتین با 0.1 درصد کاهش به 975.14 دلار رسید و به بالاترین سطح خود از 19 جولای در جلسه قبل صعود کرد. پالادیوم با 0.3 درصد کاهش به 1245 دلار و 44 سنت رسید.


نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار