شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
راه و مسکن

۴تفاهم نامه جدید ساخت مسکن با واحدهای صنعتی منعقد میشود

۴تفاهم نامه جدید ساخت مسکن با واحدهای صنعتی منعقد میشود
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: چهار تفاهم‌نامه مشترک در قالب صنعت‌شهرها میان سازمان ملی زمین و مسکن و واحدهای صنعتی در استان‌های البرز، کرمانشاه، شرق سمنان، خراسان رضوی منعقد خواهد شد.
  بزرگنمايي:

پایگاه خبری شاخص بازار، از وزارت راه و شهرسازی، «ارسلان مالکی» در نشست پیگیری پروژه‌های مشارکت، سرمایه‌گذاری و صنعت‌شهرها با اشاره به لزوم برقراری تعادل بین مشارکت، واگذاری و فروش اموال سازمان، اعلام‌کرد: براساس قانون جهش تولید مسکن، ظرفیت همه این روش‌ها در سازمان وجود دارد و باید با تدبیر مدیران بین این سیاست‌ها تعادل برقرار کرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه‌داد: به‌زودی چهار تفاهم‌نامه مشترک در قالب صنعت‌شهرها میان سازمان ملی زمین و مسکن و واحدهای صنعتی در استان‌های البرز، کرمانشاه، شرق سمنان، خراسان رضوی منعقد خواهد شد.

تامین زمین بیش از 1300 واحد مسکونی در استان‌های فارس، ارومیه و سیستان و بلوچستان

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت زمین‌های تخصیص داده شده به پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها، افزود: در این راستا برای بیش از یک‌هزار و 300 واحد مسکونی در استان‌های فارس، ارومیه و سیستان و بلوچستان زمین تامین شده است.

مالکی اضافه‌کرد: سهم سازمان و شرکت از این اراضی در کارگروه‌های مربوطه در استان مصوب شده و به‌زودی فراخوان آن انجام خواهد شد.

وی ادامه‌داد: در بحث مشارکت و سرمایه‌گذاری مسائلی از جمله مذاکره با بانک‌ها، آخرین وضعیت شهرک‌های استان فارس، تهیه دستورالعمل استفاده از فناوری‌های نوین در طراحی و ساخت شهرک‌ها، تهیه طرح یکپارچه برای اراضی و زمین‌های موضوع ماده 10 قانون جهش تولید برای ساخت مسکن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه «بلوار معلم» زاهدان با مساحت بیش از 14 هزار متر مربع و پروژه «شهید اسرافیلی» ارومیه هم از دیگر پروژه‌هایی بود که در این نشست بررسی شد.

وی درباره پیشبرد سیاست صنعت‌شهرها در این سازمان هم گفت: تاکنون برای حدود 111 هزار واحد مسکونی در قالب صنعت‌شهرها، زمین تامین شده و فرایند اجرا در دست اقدام است و برای حدود 90 هزار واحد پیشنهاداتی داشته‌ایم که زمین‌های آن در دست تامین است.

مالکی اظهار داشت: ساخت صنعت‌شهرها از جمله سیاست‌های دولت سیزدهم برای تامین مسکن کارگران و کارکنان حوزه صنعت است که در آن زمین از طرف دولت تامین می‌شود و مدیریت پروژه برعهده واحد صنعتی است.

 
 نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار