شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
اجتماعی

سرویس‌دهی مترو تا ساعت ۲۴ شب عید

سرویس‌دهی مترو تا ساعت ۲۴ شب عید
سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه در شب عید با زحمت همکاران مترو سرویس‌دهی به شهروندان تا ساعت ۲۴ ادامه دارد، گفت: سرفاصله حرکت قطارها در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۲ شب هر نیم ساعت یک بار است؛ ضمن اینکه این طرح در تمام خطوط مترو اجرا می‌شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، عبدالمطهر محمدخانی در گفت و گوی تلفنی با یک برنامه تلویزیونی گفت: پل حافظ به زودی جمع می‌شود. در این رابطه دو موضوع مهم مطرح است که نخست بحث های فنی و عمرانی و دیگری موضوعات مربوط به نحوه تخریب پل و جایگزینی آن با شرایط جدید است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه فنی و عمران همکاران ما آماده هستند تا برنامه‌ریزی کاملی را در این زمینه انجام دهند، ادامه داد: درواقع بحث های زیرساختی برای جمع کردن این پل انجام شده است اما موضوع مهم دیگر در این زمینه موضوع تردد در این بخش از شهر است که باید با تدبیر و کار کارشناسی دقیق شیوه جایگزینی پل مشخص شود؛ به گونه ای که بهترین حالت را از منظر ترافیکی در این نقطه ایجاد کند.

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه هنوز مطالعات کارشناسی حوزه حمل و نقل درخصوص جمع‌آوری پل حافظ توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به پایان نرسیده است؛ بیان کرد: امیدواریم در سه ماهه ابتدای سال آینده این مطالعات به نتیجه رسیده و در زمانی که امکان اجرای پروژه باشد، این کار انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه موضوع مهمی که درباره جمع‌آوری پل حافظ باید مورد توجه قرار گیرد، راهکار برای جایگزینی آن است، یادآور شد: یکی از مواردی که در حال بررسی است، ایجاد یک زیر گذر است که این بحث به صورت جدی مطرح شده است. موضوع دیگر مدلی هوشمند با به کار گیری چراغ‌های ترافیکی است. البته به غیر از این دو راهکار، موارد دیگری نیز در حال بررسی است.

محمدخانی با بیان اینکه تاریخ مصرف پل حافظ به پایان رسیده است، تاکید کرد: باید طرح های جدید جایگزین این پل شود که همان‌طور که اشاره کردم در معاونت حمل و نقل در حال بررسی است و با رسیدن به یک جمع بندی کارشناسی این کار انجام می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تصمیم شهرداری  برای جمع آوری پل حافظ قطعی است، گفت: مدل های سریعی وجود دارد که پل حافظ جمع آوری و طرح جایگزین اجرا شود کما اینکه در این دوره مدیریت شهری تجربه کارهای عمرانی در زمان کوتاه وجود دارد. به عنوان مثال پل روگذری را  در ماه گذشته در اتوبان شهید آوینی افتتاح کردیم که عرشه فلزی این پل در 24 ساعت نصب شد.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: با تدبیر مدیریت شهری و حمایت شورا سال آینده، سال حمل و نقل عمومی است و 45 درصد از بودجه سال 1402 به این بخش اختصاص پیدا کرده است؛ بنابراین امیدواریم که تحولی جدی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه در سال 1402 موضوع بحث خرید 2000 دستگاه اتوبوس مطرح است، ادامه داد: با اضافه شدن این تعداد اتوبوس می توان شاهد یک تحول جدی در این بخش بود.

عبدالمطهر محمد خانی با اشاره به افتتاح 9 کیلومتر از خط 6 مترو در هفته آینده بیان کرد: در اوایل هفته آینده در خط 6 مترو 9 کیلومتر را افتتاح می‌کنیم که حدفاصل ایستگاه میدان امام حسین (ع) تا ایستگاه تربیت مدرس است.

وی یادآور شد: این اتفاق باعث می شود که خط 6 که دو تکه جدا بود یکسره شود. درواقع 27 کیلومتر یکپارچه می‌شود. در این رویداد ما بهره‌برداری از چهار ایستگاه میدان ولیعصر (عج)، میدان هفت تیر، لاله و کارگر  را خواهیم داشت.

به گفته سخنگوی شهرداری تهران؛ همچنین در خط 7 نیز ایستگاه پروانه به همراه دو کیلومتر افتتاح می شود. به عبارت دیگر در اسفندماه جاری 11 کیلومتر به طول خطوط بهره‌برداری شده مترو تهران اضافه می شود.

وی در ادامه درباره میزان افزایش قیمت بلیت مترو تهران تاکید کرد: افزایش قیمت بلیت مترو به طور متوسط با طرح شناوری که در شورا تصویب شد، 25 درصد است که شامل 10 درصد تخفیف در زمان های غیرپیک و 10 درصد نیز تخفیف برای شارژ بلیت غیرحضوری است به طوری که در برخی ساعات با خرید بلیت مترو تا 20 درصد تخفیف شامل حال مسافران مترو می شود.

محمدخانی درباره افزایش دوربین های نظارتی با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ نیز گفت: شهرداری تهران در این زمینه زیرساخت‌های خوبی دارد؛ شبکه فیبر نوری یکتا و شاخصی دارد و این امکان را می دهد که در تعامل با دوستان راهور این کار انجام شود.

وی در پایان یادآور شد: در شب عید با زحمت همکاران مترو تا 12 شب سرویس‌دهی به شهروندان انجام می‌شود. سرفاصله حرکت قطارها در بازه زمانی ده تا دوازده شب هم هر نیم ساعت یک بار است. ضمن اینکه این طرح در تمام خطوط مترو اجرا می‌شود.


نظرات شما
آخرین اخبار