سه شنبه ۱ فروردين ۱۴۰۲
اجتماعی

رییس بنیاد مسکن خبر داد

آواربرداری در خوی آغاز شد

آواربرداری در خوی آغاز شد
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: عملیات آواربرداری واحدهای خسارت دیده در جریان زلزله شب گذشته خوی آغاز شده و ظرف یکی دو روز آینده میزان کل خسارات را اعلام می‌کنیم.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد اظهار کرد: به دنبال زلزله 5.9 ریشتری شب گذشته‌ی شهرستان خوی در آذربایجان غربی، اکیپ‌های امدادی بنیاد مسکن در کنار تیم‌های امداد و نجات هلال احمر در تلاش هستند تا به زلزله‌زدگان عزیز خدمات ارایه کنند.

وی افزود: هم‌اکنون فرآیند تعیین خسارت توسط بنیاد مسکن به صورت خانه به خانه در حال انجام است و همزمان عملیات آواربرداری آغاز شده است.

رییس بنیاد مسکن تاکید کرد: ظرف یکی دو روز آینده میزان کل خسارات وارده به واحدهای تخریب شده و نیازمند تعمیر مشخص و به ستاد حوادث غیرمترقبه اعلام می‌کنیم. پس  از آن روند تکمیل  پرونده‌ها آغاز می‌شود.

وی درباره مبلغ تسهیلات به واحدهایی که تحت تاثیر زلزله قرار گرفته‌اند گفت: مبلغ وام توسط دولت مصوب می‌شود و هنوز چیزی در این زمینه مشخص نیست. وزیر کشور پیشنهاد میزان وام را به هیات دولت می‌برد و در آن‌جا به تصویب می‌رسد.

بنابراین گزارش، زلزله‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر در ساعت 21 و 44 دقیقه شنبه 8 بهمن شهرستان خوی را برای چندمین بار در طول یک ماه گذشته لرزاند. این زلزله در عمق هفت کیلومتری از سطح زمین رخ داده و در مناطق مختلفی از استان‌های آذربایجان غربی و شرقی احساس شده است. تاکنون مرگ 3 تن، مصدومیت صدها نفر و خساراتی به برخی ساختمان‌ها و منازل مسکونی گزارش شده است. شهرستان خوی در تاریخ 28 دی ماه نیز زلزله‌ای 5.4 ریشتری را از سرگذرانده بود.


نظرات شما
آگهی ها
بنر شاخص بازار 1
قالی شویی پایدار
بنر شاخص بازار 2
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار