سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳
طلا و ارز

آرامش در بازار سکه و طلا حاکم شد

آرامش در بازار سکه و طلا حاکم شد
قیمت طلا و سکه نسبت به هفته گذشته با کاهش محسوس همراه شده است؛کشتی آرای فعال بازار طلا و جواهر می گوید: بعد از سانحه بالگرد رییس جمهور، اطمینان به مردم درباره عدم اخلال در امور کشور، باعث آرامش در بازار شد.
  بزرگنمايي:

پایگاه خبری شاخص بازار، به نقل از تسنیم، محمد کشتی آرای با اشاره به کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به شرایط عادی جهانی و کاهش بحران های ماه های قبل، قیمت اونس جهانی طلا با 80 دلار کاهش طی یک هفته همراه شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت ارز نیز در روزهای اخیر در بازار داخلی کاهشی بوده و همین امر باعث کاهش قیمت طلا و سکه شده است، گفت: بعد از اعلام خبر سانحه بالگرد اقای رئیسی، قیمت طلا و ارز سیر صعودی گرفت ولی با اطمینانی که به مردم درباره عدم اخلال در امور کشور داده شد، آرامش در بازار حاکم و قیمت ها کاهشی شد.

او با بیان اینکه هم اکنون قیمت دلار و قیمت اونس سیر نزولی داشته است، گفت: این موارد باعث کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه شده است؛ هم اکنون عرضه و تقاضا در بازار طلا متعادل شده و بازار با آرامش خاصی مواجه است.

این فعال بازار طلا و جواهر ضمن تأکید براینکه بازارهای طلا و جواهر در سطح کشور نیز از روز سه‌شنبه هفته گذشته رسما باز شدند و هم اکنون تمام مغازه ها باز هستند و معاملات از سرگرفته شده است، گفت: همین باعث کاهش بیشتر قیمت ها شد.

کشتی آرای با اشاره به کاهش 130 هزار تومانی طلای 18 عیار، گفت: هفته قبل هر مثقال طلا 14 میلیون و 600 هزار بود که دیروز 14 میلیون و 100 هزار تومان شده است. هر گرم طلای 18 عیار نیز دیروز 3 میلیون و 250 هزار تومان قیمت خورده است.

او با بیان اینکه تا اواسط هفته احتمالا همین ثبات قیمت را خواهیم داشت، افزود: روز گذشته در بازار تهران، قیمت سکه طرح قدیم 36 میلیون و 900 هزار تومان، سکه طرح جدید 39 میلیون و 700 هزار تومان، نیم سکه 22 میلیون و 750 هزار تومان، ربع سکه 14 میلیون و 700 هزار تومان و سکه گرمی 6 میلیون و 900 هزار تومان بوده است.


نظرات شما
آخرین اخبار