سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳
اجتماعی

هشتمین رئیس‌جمهور ایران در آغوش امام هشتم آرام گرفت

هشتمین رئیس‌جمهور ایران در آغوش امام هشتم آرام گرفت
پیکر شهید سید ابراهیم رییسی با مشایعت تاریخی ملت ایران در مشهدالرضا، در رواق «دارالسلام» حرم علی بن موسی الرضا(ع) به خاک سپرده شد و آرام گرفت.
  بزرگنمايي:

پایگاه خبری شاخص بازار، پیکر شهدای سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهان ایشان در شهرهای تهران، تبریز، مشهد، اصفهان و زنجان پس از تشییع و بدرقه بی‌نظیر و به یادماندنی به خاک سپرده شده است.


یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 بالگرد حامل رییس‌جمهور و هیات همراه دچار سانحه‌ای دلخراش شد و تمام سرنشینان به شهادت رسیدند.

تا امروز ؛ پنجشنبه سوم خرداد 1403 پیکرهای شهیدان آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان، آیت‌الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، امیر سرتیپ دوم خلبان سید طاهر مصطفوی، امیر سرتیپ دوم خلبان محسن دریانوش و سرهنگ دوم فنی بهروز قدیمی پس از تشییع و بدرقه میلیونی مردم کشورمان به خاک سپرده شده است.

مردم تبریز درمراسم تشییع پیکر شهید رئیسی، شهید
آل هاشم، شهید رحمتی و همراهانش با تجمع پر شور در میدان شهدای تبریز اردات خود را به شهدای خدمت نشان دادند. هم‌چنین مراسم بزرگداشت شهید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت از طرف رهبر معظم انقلاب، با حضور علما، مراجع، مردم قم و مسئولان در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد.

پیکرهای شهدای خدمت با عبور از مراسم های عزاداری مردم شهرهای تبریز و قم، از عصر روز سه شنبه میهمان مردم پایتخت بودند. مردم تهران سه شنبه شب میزبان پیکرهای شهدای خدمت در مصلی تهران و برگزاری آیین دعا و عزاداری بودند. در ادامه مردم نام و یاد رییس جمهور شهید و هیات همراه ایشان در سفر به استان آذربایجان شرقی را از نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه گرامی داشتند. با پایان مراسم باشکوه بدرقه رییس جمهور و هیات همراه ایشان توسط مردم تهران هر یک از پیکر شهدا برای انجام مراسم خاکسپاری به گوشه ای از کشور بدرقه شد.
پیکر

شهید سیدمحمدعلی آل هاشم سومین امام جمعه‌ شهید تبریز از شهدای راه خدمت پنجشنبه سوم اردیبهشت پس از بدرقه‌ای باشکوه در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز در قطعه صدیقین به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع پیکر شهید امیرعبداللهیان هم امروز پس از برگزاری مراسم تشییع در میدان مشق وزارت خارجه از میدان بسیج شهر ری به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد و در شبستان آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به خاک سپرده شد. این مراسم با حضور خانواده شهید، معاونان و مدیران کل وزارت خارجه و کارکنان دستگاه دیپلماسی کشور برگزار شد. در مراسم وداع با وزیر خارجه شهید، علاوه بر حضور گسترده مردم بسیاری از مقامات و مسئولین کشوری و لشکری فعلی و پیشین و گروه‌ها و انجمن‌های مختلف نیز حضور داشتند.

مراسم تشییع پیکر شهید سیدابراهیم رئیسی هم از صبح پنجشنبه از شهر بیرجند آغاز شد و پس از آن با انتقال پیکر ایشان به شهر مشهد غروب آفتاب به خاک سپرده شد
هم‌چنین پیکر شهید امیر سرتیپ دوم خلبان سید طاهر مصطفوی امروز؛ پنجشنبه در قطعه 27 بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

پیکر سرتیپ دوم خلبان، شهید محسن دریانوش هم با حضور پرشور و گسترده مردم استان اصفهان در شهرستان نجف‌آباد به خاک‌ سپرده شد.

پیکر سرهنگ دوم فنی بهروز قدیمی هم امروز با بدرقه مردم قدرشناس زنجان از مسجد جامع این شهر به سمت امامزاده ابراهیم (ع) در زنجان تشییع شد.

پیکر شهید مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی در مراغه و پیکر سردار شهید سید مهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهوری روز جمعه در شهر ری به خاک سپرده شد.


نظرات شما
آخرین اخبار