شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
خودرو

طی ٧ ماهه امسال

تولید سواری‌ها مرز ۶٢٠ هزار دستگاه را رد کرد

تولید سواری‌ها مرز ۶٢٠ هزار دستگاه را رد کرد
طبق آمار ارائه شده توسط وزارت صمت از عملکرد تولید خودروسازان طی هفت ماهه سال جاری، ٧۶٣ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که از این تعداد با سهم قریب به ٨٢ درصدی (معادل ۶٢۴ هزار دستگاه) خودروی سواری در کشور تولید شده است.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، براساس آمار دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، 763 هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده است.

از این تعداد خودروی تولیدی در سال جاری حدود 624 هزار دستگاه، آمار تولید خودروهای سواری است که بصورت عبور مستقیم و کامل  بوده و نشان از رشد ٢4. درصدی تولید خودروی سواری نسبت به آمار تولید در مدت مشابه سال گذشته دارد. در مجموع هفت ماهه ابتدایی سال ١4٠١ حدود 503 هزار دستگاه، آمار خودروهای سواری کامل ثبت شده است.

پس از سواری‌ها، بیشترین سهم تولید خودرو، متعلق به وانت‌هاست که طی هفت ماهه امسال تولید 91 هزاردستگاهی این خودروها را نشان می‌دهد؛ تولید وانت در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 4٧ درصد. افزایش داشته است.

طبق آمار، تولید قریب به 22 هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) در آمار تولید خودرو در هفت ماهه نخست سال جاری با رشد 35 درصدی نسبت به تولید خودروهای سنگین باری در مدت مشابه سال گذشته، ثبت شده است. 

همچنین در هفت ماه ابتدایی سال ١4٠٢ حدود ٢٣٠٠  دستگاه خودروی ون در کشور به تولید رسیده که در نسبت به آمار تولید ون در هفت ماهه سال گذشته 29 درصد بیشتر شده است.

براساس آنچه که در آمار دفتر صنایع خودرو وزارت صمت آمده، در هفت ماهه امسال حدود 176 هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که در مقایسه با آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته معادل 96 هزار دستگاه، تقریباً 84 درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.


نظرات شما
آخرین اخبار