شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
سلامت

"قند و پند" برای دیابتی‌ها

"قند و پند" برای دیابتی‌ها
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برای برگزاری سمینار "قند و پند" ویژه شهروندان دارای بیماری دیابت و شهروندان در معرض خطر این بیماری به مناسبت هفته دیابت خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، کارن یحیائی 17آبان با اعلام این خبر اظهارکرد: هفته دیابت از 20 الی 26 آبان است و به منظور افزایش آگاهی و سواد سلامت مردم در این زمینه برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است که برگزاری سمینار آموزشی "قند و پند " یکی از این برنامه ها می باشد که با همکاری مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی  کوثر سمنان برگزار می گردد و برنامه های مشابهی نیز با همین هدف و موضوع در سایر نقاط تحت پوشش نیز پیش بینی شده است.

وی افزود: در این برنامه که  10 نفر از پزشکان متخصص و کارشناسان  مرتبط با این بیماری  حضور خواهند داشت در ارتباط با علائم و نشانه های بیماری دیابت، راه های پیشگیری، عوارض و درمان و همچنین نکات تغذیه ای مباحث آموزشی مطرح خواهد شد.

وی تصریح کرد: شهروندان نیز می توانند سوالات خود را در این زمینه مطرح نمایند و همچنین نکاتی در مورد طرح ملی پزشکی خانواده نیز بیان می گردد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه گفت: این برنامه روز شنبه 20 آبان ماه ساعت 9صبح در سالن رازی دانشکده دندانپزشکی سمنان واقع در بلوار 17 شهریور برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند در این برنامه شرکت نمایند.

یحیائی خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس های آموزشی، اجرای برنامه عربالگری دیابت و فشار خون، اطلاع سانی و ارائه مطالب آموزشی از سایر برنامه های این هفته خواهد بود که در شهرستان های تحت پوشش با همکاری حوزه های درمان و بهداشت برگزار می شود.


نظرات شما
آخرین اخبار