شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
بورس

از بورس چه خبر؟

از بورس چه خبر؟
بازار سرمایه امروز هم روند رو به رشدی را مانند هفته گذشته تجربه کرد و شاخص کل بورس با افزایش حدود هزار واحدی به دو میلیون و ۱۰۵ هزار واحد رسید.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز (11 شهریور) با رشد 1019 واحدی نسبت به آخرین روز از هفته گذشته روی دو میلیون و 105هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد 1172 واحدی را داشت و عدد 711 هزار و 680 واحد را به ثبت رساند.

امروز بیش از 436 هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر 67 هزار و 575 میلیارد ریال انجام شد.

سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت و پالایش نفت تبریز جزو نمادهای بازار سرمایه بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و به غیر از سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دیگر نمادها روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس اما روند نزولی وجود داشت. شاخص کل در این بازار با کاهش 33 واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی 26 هزار و 353 واحد ایستاد. در این بازار نیز بیش از 270 هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر 57 هزار و 803 میلیارد ریال داشت.

سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، ایران خودرو دیزل، گروه انتخاب الکترونیک آرمان، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، زغال سنگ پروده طبس و پتروشیمی تندگویان بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان به غیر گروه انتخاب الکترونیک آرمان، فولاد هرمزگان جنوب و زغال سنگ پروده طبس دیگر نمادها روند منفی را تجربه کردند.


نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار