يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
تولید و تجارت

طی رقابت با ۵۶ شرکت فولادساز؛

صدرنشینی فولاد خوزستان در تامین نیاز کشور به شمش فولادی تا پایان اردیبهشت سال جاری

صدرنشینی فولاد خوزستان در تامین نیاز کشور به شمش فولادی تا پایان اردیبهشت سال جاری
شرکت فولاد خوزستان (نماد بورسی فخوز) در ۲ ماهه نخست سال جاری، بالاترین سهم را در تامین نیاز کشور به شمش فولادی داشته است.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار، در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال، 56 شرکت فولادی اقدام به عرضه شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا کرده‌اند که سهم فولاد خوزستان از کل عرضه شمش در بورس کالا 22.3 درصد و سهم این شرکت از کل معاملات شمش در بورس کالا 22.7 درصد بوده است. فخوز بالاترین سهم را هم در عرضه و هم معاملات شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا داشته است.

در 2 ماهه نخست امسال، کل عرضه شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا 2،493،105 تن بوده که 555 هزار تن آن توسط فولاد خوزستان عرضه شده است. از این میزان عرضه، در مجموع 1،275،420 تن شمش مورد معامله قرار گرفته است که 289،620 تن آن مربوط به شرکت فولاد خوزستان بوده است.

حجم معاملات شمش فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا در 2 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 129 درصد افزایش یافته است.

همچنین کل ارزش فروش شمش فولادی فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا در 2 ماهه نخست امسال، 6023 میلیارد تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد قابل توجه 209 درصدی را نشان می‌دهد.

 
نظرات شما
آخرین اخبار