سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
اقتصاد کلان

متوسط افزایش حقوق سال آینده از زبان رییس سازمان برنامه و بودجه

متوسط افزایش حقوق سال آینده از زبان رییس سازمان برنامه و بودجه
رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه امروز اولین جلسه ارایه کلیات برنامه هفتم توسعه بود، تصریح کرد که از هفته های آینده بررسی های جدی‌تر دنبال می شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از اقتصاد آنلاین، مسعود میرکاظمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، اظهار کرد: کار بررسی برنامه هفتم توسعه را آغاز کردیم و امروز اولین جلسه ارایه کلیات برنامه هفتم توسعه بود و از هفته های آینده بررسی های جدی‌تر دنبال می شود و امیدواریم زودتر تمام شود.

وی در خصوص اختصاص بودجه ستاد جوانی جمعیت بیان کرد: به تدریج پرداخت‌ها در حال انجام است.

میرکاظمی درباره موضع سازمان برنامه و بودجه در خصوص نحوه افزایش حقوق‌ها در سال آینده، بیان کرد: پیشهاد دولت این بوده که افزایش حقوق متوسط 20 درصد باشد و حقوق های بالا درصد کمتری و حقوق های پایین درصد بیشتر می گیرند. البته همیشه اینگونه بوده که حقوق پایه را بالا می بردند و یک سقف برای حقوق بالایی ها می گذاشتند که درست هم هست، ولی کارشناسانی که ده سال سابقه کار دارند حقوقشان به کسانی که تازه وارد کار شده‌اند، خیلی نزدیک شده و آنها انگیزه برای کار کردن ندارند. ما باید به این مشکلات باید توجه کنیم و اینگونه نباشد حقوق کسی که که ده سال سابقه کار دارد با کسی که تازه وارد شده، اختلاف کمی داشته باشد. سعی کردیم در قانون بودجه بخشی از این مشکلات را حل کنیم.


نظرات شما
آخرین اخبار