شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
ورزشی

والیبال قهرمانی آسیا| تماشاگران هم حریف ژاپن نشدند/ ایران نایب قهرمان شد

والیبال قهرمانی آسیا| تماشاگران هم حریف ژاپن نشدند/ ایران نایب قهرمان شد
تیم ملی والیبال ایران در فینال مسابقات قهرمانی مردان آسیا به مصاف ژاپن رفت و مغلوب این تیم شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم، دو تیمی که همه انتظار داشتند از ساعت 18 امروز (شنبه 4) شهریور برگزار کننده فینال بیست و دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا به میزبانی ارومیه بودند که برنده این دیدار تیم ملی ژاپن بود. سامورایی‌ها با نتیجه قاطع 3 بر صفر فینال را از ایران بردند و قهرمان شدند.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ایران برای شروه این بازی حساس و تا حد زیادی، انتقام جویانه، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، محمد موسوی، محمد ولی‌زاده، طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد و محمد حضرت‌پور (لیبرو) را به زمین فرستاد.

تیم ایران در ست نخست با وجودی که 3 دفاع روی منجر به امتیاز انجام داد و از حمایت پروشور تماشاگران برخورداد بود اما حریف حملات موثر بازیکنان ژاپن نشد و 8 امتیاز هم از اشتباهات خود به تیم شماره یک آسیا تقدیم کرد. ژاپن در این ست 25 بر 20 برنده شد.

عطایی در ست دوم ترجیح داد صابر کاظمی را که در اواخر ست نخست به زمین آورده بود در ترکیب نگه دارد تا شاید قدرت خط حمله تیم بیشتر شود اما این تاکتیک، نتیجه عکس داد. بازی پر اشتباه و سرویس‌های خوب بازیکنان ژاپن، برتری 25 بر 18 ژاپن را به دنبال داشت.

بازیکنان ژاپن در ست سوم با خیال آسوده‌تر و بازیکنان ایران با استرس و اشتباهات بیشتر بازی کردند. برآیند تاکتیک‌های بهروز عطایی، اجرای بازیکنان ایران و حمایت تماشاگران ارومیه‌ای در ادامه نتوانست جلوی شکست تیم ایران را بگیرد و نتیجه‌ای خیلی بدتر از چیزی که کسی تصورش را نمی‌کرد، رقم خورد. ست سوم با حساب 25 بر 18 به سود ژاپن به پایان رسید تا تعداد قهرمانی‌های ژاپن در آسیا 2 رقمی شود.

تیم ایران، پیش از این در سال‌های 2009 و 2015 نیز با شکست مقابل ژاپن به عنوان نایب قهرمانی آسیا رسیده بود.


نظرات شما
آگهی ها
بانک ملی ایران
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار