جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳
راه و مسکن

خانه کلنگی در بافت فرسوده تهران چند؟

خانه کلنگی در بافت فرسوده تهران چند؟
قیمت خانه کلنگی در تهران بر اساس محله، موقعیت، بر زمین و عرض معبر، متفاوت است. کسانی که در بافت فرسوده کلانشهرها قصد نوسازی واحدهای فرسوده را دارند می‌توانند از تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی استفاده کنند که ۱۵۰ میلیون تومان آن با نرخ سود صفر درصد است. در محله‌های واقع در محدوده حرم‌های مطهر چهار کلانشهر نیز تا ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، مناطق 10 و 12 شهر تهران رتبه‌های اول را از نظر بافت فرسوده در اختیار دارند؛ به طوری که به ترتیب 52 و 37 درصد این مناطق را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد. طبق آماری که اواخر سال گذشته اعلام شد 95 درصد از بافت فرسوده شهر تهران در مناطق 7 تا 20 قرار  دارد.

بافت فرسوده ترکیبی از سه شاخص ناپایداری سازه‌ای، نفوذناپذیری (عرض کمتر از 6 متر) و ریزدانگی (مساحت کمتر از 200 متر) است که در صورت وقوع حوادث از قبیل زلزله، سیل و  آتش‌سوزی با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند.

دولت با کمک مدیریت شهری، تسهیلات و امتیازاتی را به منظور نوسازی واحدهای فرسوده در اختیار مالکان و سازندگانی که قصد تجمیع و نوسازی این خانه‌ها را دارند قرار می‌دهد. پرداخت تسهیلات تا سقف 600 میلیون تومان، امکان ساخت تا دو طبقه بیشتر نسبت به تراکم مجاز، ارایه حداقل 50 درصد تخفیف در صدور پروانه و امکان تهاتر زمین با اراضی دولتی از جمله این مشوق‌ها است.

در این گزارش قیمت پیشنهادی خانه‌های کلنگی در مناطق 10 و 12 را مشاهده می‌کنید.


مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از افزایش 60 درصدی صدور پروانه ساخت و ساز در محلات بافت‌های فرسوده شهر تهران خبر داده است.

خلیل محبت‌خواه گفت: تسهیلات بافت فرسوده در استان تهران از محل اعتبارات سال 1400 توسط بانکهای عامل 2156 واحد معادل (6861 میلیارد ریال) بوده که امیدواریم در سال 1402 این میزان با توجه به شرایط جدید مشوق ها بهتر شود.

وی از انبوه سازان خواست با توجه به مشوق های خوب اعطایی جدید و همچنین کارسازی شهرداریهای مناطق تهران و توجه خوبی که برای تغییر چهره شهر بافتهای فرسوده به سوی معماری ایرانی - اسلامی وجود دارد و همچنین وجود زیر ساختها در بافتهای فرسوده برنامه ریزی منسجمی در جهت ساخت و ساز در بافت‌های ناکارآمد شهری داشته باشند.  

دولت سیزدهم مشوق‌هایی را برای تحقق هدف نوسازی و بهسازی سالیانه 150 هزار واحد مسکونی در مناطق هدف بازآفرینی شهری در دستور کار قرار داده است.

به دنبال تصویب قانون جهش تولید و تامین مسکن، وزارت راه و شهرسازی پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی تا سقف 450 میلیون تومان در کلانشهرها و مراکز استانها و تا سقف 600 میلیون تومان در شهرهای دارای حرم مطهر را در دستور کار قرار داد. سقف وام در چهار شهر مشهد، قم، شیراز و تهران و در محدوده حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (ع)، حرم شاهچراغ (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تا سقف 600 میلیون تومان رسیده که 150 میلیون تومان از وام کلیه متقاضیان بدون سود بانکی پرداخت می‌شود.

مبلغ 150 میلیون تومان از تسهیلات 450 و 600 میلیون تومانی بافت فرسوده با نرخ سود صفر درصد پرداخت می‌شود. افراد ساکن در محدوده‌های بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری می‌توانند از تمامی تسهیلات، حمایت‌ها و تخفیف‌های نهضت ملی بدون رعایت شرایط چهارگانه نهضت ملی استفاده کنند.


نظرات شما
آخرین اخبار