سه شنبه ۱ فروردين ۱۴۰۲
مجلس

حسینی تشریح کرد

اقدامات مثبت اقتصادی دولت سیزدهم

اقدامات مثبت اقتصادی دولت سیزدهم
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به اقدامات اقتصادی دولت گفت: امسال اندکی نرخ بیکاری کاهش داشته، ضریب جینی تا حدودی بهبود یافته و تراز تجاری در حوزه صادرات و واردات مثبت شده است.
  بزرگنمايي:

به گزارش شاخص بازار به نقل از ایسنا، شمس الدین حسینی در سومین نشست کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان مازندران با اشاره به آخرین وضعیت اقتصادی کشور گفت: آقای رئیسی دولت را با نرخ تورم نزدیک به 60 درصد تحویل گرفت و از طرف دیگر در طول دهه 90 شاهد رشد اقتصادی کمتر از یک درصد و سرمایه گذاری منفی بودیم؛ امروز به عنوان یک معلم اقتصاد اعلام می کنم که بر اساس شاخص های اقتصادی روند مثبتی در این حوزه ها شکل گرفته است.

وی ادامه داد: امسال نرخ بیکاری اندکی کاهش داشته، ضریب جینی تا حدودی بهبود یافته و تراز تجاری در حوزه صادرات و واردات مثبت شده است. همچنین اقدام دولت در حذف ارز ترجیحی کاملاً درست بود و از آن دفاع می کنم. البته باید از ذخایر ارزی کشور صیانت شده و آن را تقویت کرد.
 
حسینی در پایان تاکید کرد: شواهد موجود گواه آن است که برخی از متغیرهای رشد اقتصادی از جمله سرمایه گذاری و اشتغال، روند مثبتی داشته است در این راستا باید شتاب بخشی توسعه در برنامه هفتم بیشتر مورد توجه قرار گیرد که آن هم نیازمند اصلاح محیط کسب و کار و تدوین شیوه تأمین مالی و بازافرینی نظام تامین مالی است.


نظرات شما
آگهی ها
بنر شاخص بازار 1
قالی شویی پایدار
بنر شاخص بازار 2
بنر شاخص بازار 3

آخرین اخبار